Lukker 05/12-2024 18:25:00
Omega Seamaster af guldbelagt stål. Ref. 196 0079. Rem af brun læder. Ø 35,5 mm. Quartz.
17 par sikkerhedsfodtøj, Vismo i str. 1x42- 2x43 - 5x44 - 5x45 - 4x46 (ubrugt)
Værktøjs kasse virkelig lækker og kraftig kvalitet, med gasdæmper i toplåget, glide skinner i skuffer samt gummi indlæg, kraftige bærehåndtag. Måler 66 bred, 47 høj, 33 dyb
1911. Gustaf V, 5 öre, grøn, vm. krone. Postfrisk 80-BLOK. Facit 13.600++ [ 75 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Edith Sonne (f. 1910, d. 1993) Kugleformet vase af stentøj med smal munding, dekoreret med dekor i relief og brunlig glasur. Sign. Sonne. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark. Udført 1950–1968. H. 14.
OMKLÆDNINGSSKAB med 3 rum.
Fransk messingmonteret kort sabel omkring 1805 med krydsfilet greb i ibenholt og let krummet ca. 59 cm. enægget klinge samt en officerskårde M/1872 med stående løve holdende et skjold med S og ca. 82 cm. langt tveægget ætset klinge med bl.a. et kronet våbenskjold hvori stående løve. (2)
PÅLÆGSMASKINE, kraftig model. Trinløs tykkelse 0-15 mm, to hastigheder. Ubrugt.
Diamantarmbånd af 18 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 6.28 ct. Farve: G-H. Klarhed: VS. L. 16,9 cm.
BUDT 50000,- DKK
Postkort mv. 2 flyttekasser med postkort inkl. gamle album med bedre topografiske motiver bl.a. en del fra Bornholm og Næstved, samt mange turistkort i æsker. Desuden 3 flyttekasser med diverse frimærker. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk Lagervogne med luftgummi hjul, ladmål L 125 B 65 cm