Lukker 28/11-2024 07:00:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Linhai 2x4 Shaft drive sys Linhai 2x4 Shaft drive system
BUDT 12750,- DKK
stor fartforøgende gear 2,6:1
Fabriksny 16 KW luft til vand varmepumpe Kaisai KHC-16RY3-B, med monoblock system hvor kølemidlet er fuldstændig integeret i udedelen og forbindelsen til indedelen er vandbåren. Kaisai er keymark certificeret der bekræfter produktets høje standarder. Betjening med WIFI trådløs netværk og app. Pakket i transportkasse. Nem montering og enkelt vedligeholdelse. Se vedhæftet pdf. Model KHC-16RY3-B.
Hydraulikstation - se typeskilte, ikke afprøvet.
Nyklassicistisk københavner kommode af mahogni, front med tre skuffer flankerede af kannelerede kvartsøjler. Danmark. 18. årh. H. 79. B. 78. D. 50.
Motorsvets GenSet MPM5/1901-EB/H Startar men ej testad
Mandskabskurv 2,5 meter bre JLG 860 SJ - 28 m
BUDT 220000,- DKK
Bryllupskageopsats 5 etager, 20 - 26 - 32 - 40 - 45 cm, der medføgler bageforme / ringe
2 stk Store Rullevogne rustfri, H 200 B 290 D 100 cm
Lysberg, Hansen & Therp Højrygget armstol af riopalisander. Profilerede forben med messingsko. Betrukket med patineret messingsømbeslået nigerskind. Udført 1930'erne hos Lysberg, Hansen & Therp, mærket.
Mælkejunge + varmelampe (minus fatning) + tavle m.v.
Art Deco skulptur af patineret bronze i form af danserinde. Sign. Favral. 20. årh. H. inkl. base 27.