Lukker 28/11-2024 07:17:00
Sugemaskine med benzinmotor. Cramer LS 5000
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
1 bt. Clos Vougeot Grand Cru, Domaine Coquard Loison-Fleurot 2020 A (hf/in).
Lad til redskabsbære, 90 x 95 cm.
Flot knivblok i sort, med 5 stk. lækre knive, samt fjerkræssaks. Ubrugt, i original emballage. +MOMS
Firsidet kinesisk kalligrafi penselbæger, gennembrudt, H. 14,5 cm, samt et bambusfineret penselbæger H. 12,5 cm, derudover en 'Wan-emblem' æske, rektangulær form H. 6 cm L. 31 cm B. 16,5 cm.. 19. årh. (3) Proveniens: Dansk privatsamling
Står i 6740 Bramming. 5 stk. BEGA 2859 væglamper. I farven grafit. Ubrugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Island. Indstiksbog med diverse udgaver inkl. ældre stemplede mærker samt en del postfrisk materiale her iblandt flere 4-blokke. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
“Flora Danica” seks frokosttallerkner af porcelæn med gennembrudt bort, dekoreret i farver og guld med blomster. 3554. Royal Copenhagen. Diam. 22,5 cm. (6)
Signeret Emadzadeh Isfahan tæppe, Persien/Iran. Detaljeret medaljondesign på mørkeblå bund. Signeret: Emadzadeh Isfahan Iran. Knyttet med korkuld på silkekæde med konturer og partier med silkeluv. Ca. 800.000 kn. pr. m2. 20. årh.s midte. 310×214. Proveniens: Dansk privatsamling. From the early years of the 20th Century In pursuit of technical excellence, established in Classical times there appeared a number of highly skilled designers determined to establish and maintain excellence in woven carpet art. The most famous of these designers were from the Seirafian family. Other significant Esfahan designers emerged at this time of which Emadzadeh was one of them, although output from his workshops is relatively small by comparison.
Rawlplugs 10 x 60 mm, 500 stk.
Lang transporter med den store 174 hk motor og automatgear som skifter fint. Der skal laves rust før den kan godkendes igen. Mandskabsvogn med dobbelt kabine. VW Transporter 2,5 Tdi - Dobbelt kabine!
Altech 7 stk rumtermostater. Ubrugte.