Lukker 01/12-2024 18:48:00
2 stk. store platter/fade By Boch. Mål Ø39 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
Shamballa Diamant- og keramikarmbånd af 18 kt. guld prydet med otte polerede sorte keramikkugler med logo og syv kugler af 18 kt. guld med endestykker af 18 kt. guld med logo prydet med brillantslebne diamanter trukket på mørkebrun snor. Diam. ca. 8 mm. Justerbar L. 20–24 cm. Original æske og læderpouch medfølger.
Sigurd Christensen (f. Herning 1915, d. 1978) Landskab. Sign. Sigurd Christensen. Olie på lærred. 48×85. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Frederik V, dukat 1748, H 15, S 2, F 277 - nydeligt eksemplar af den “tykke” rytterdukat
Står i 6740 Bramming. Colors By Copenhagen. Pendel med tranparant yder- og grøn inderskærm. Begge i acryl. Den er med grøn stof ledning. Ø: 20 cm. H: 16 cm. Hængt som udstilling. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Hitachi/hikoki skruemaskine model DS18DD med 2x 3ah batterier og lader, samt stabelkasse, ubruugt
Danmark. 1857–1920. Mappe med 30 breve og kort fra Sønderjylland [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Fin maskine med bagkamera, centralsmørring og stor lyspakke. Meget velholdt. - Auto tip-retursystem. - Elspejle - Affjedret foraksel. - Luxus luftsæde. - Central smøring. - Håndfri Walki-Talkie - Skærmforøger Hydrema 912 FS - Multitip
BUDT 521000,- DKK
Stor Næsehorn i Eg fra det kendte danske mærke Woud i fin æske, design af Steffen Juul , oplyst pris ca 1100kr, ubrugt
Hulsavsæt til træ, gips mv. 19, 20, 22, 25, 29, 32, 35, 38, 44, 51, 57, 68 og 76 mm. 30 cm forlænger. I alu-kuffert. Ubrugt
Baby Rabbit stol i smuk duegrå farve. Designet så børnene kan læne sig op ad ørene, side omvendt ved at ride på den eller ved at hvile armene på ørene (Siddebilleder er for at vise forskel på str. Dette er den lille.) Den kan både bruges indendørs og udendørs. Lavet af polyethylen, måler 45 x 26 x 53 cm. Sædehøjde 30 cm. Vejer 2 kg. Nypris 820,- kr. Ubrugt og i original emballage. +MOMS