Lukker 28/11-2024 09:16:00
-Starter og køre John Deere F525 FM
Afhentes: Zone 8 Bornholm (via Google Maps)
Popcornmaskine med vogn brugt
Sønderjylland. Samling stempler fra Sønderjylland med bl.a. en del nummerstempler inkl. på forsendelser og desuden en del diverse stempler på tyske mærker mv. [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Elias Hjörleifsson (f. 1945, d. 2001) Bølgetegning, 1998. Sign og dateret på bagsiden. Tusch og pen på papir. Bladstørrelse 64×45. Proveniens: Stalke Galleri, København. Fotos af tegnemaskinen: Courtesy Studio Olafur Eliasson og Neugerriemschneider. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Rusland, Nikolaj II, medaille for tjenstiver, guld, 30 mm, Diakov 1138.3, originalt bånd og æske medfølger. Tildelt Professor Vilhelm Thomsen, 1848–1927, dansk sprogforsker og turkolog. Ingen dokumenter medfølger.
2 stk. 120 watt LED lygter til bil eller maskine. Hver med 40 stk. 3 watt Philips LED chip. 9 - 30 volt. 17 x 6 cm. Ubrugte
Se billeder
PROJEKTØR, 2 stk. 50 watt LED Projektør, vandtæt. Ubrugt.
Ole Lynggaard (f. 1936) Smykkesæt bestående af to “Blonde” vedhæng af sterlingsølv og en “Celebration” ring af sterlingsølv. Fem halskæder af bomuld og silke medfølger. Halskæder L. ca. 80, 98 og 140 cm. Vedhæng inkl. øsken L. 2,7–3,7 cm. Ring str. 53. (8) Æske medfølger.
SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.