Lukker 04/12-2024 19:14:00
Vedhæng af 18 kt. guld i form af blad prydet med brillantslebet diamant og udskåren grøn safir i form af frø. Halskæde af 14 kt. guld medfølger. Samlet vægt ca. 6 g. Vedhæng L. 2,2 cm. L. 45 cm. (2)
45,9kg. 995x398x740 mm.
Senempire kaminur i kasse af palisander indlagt med marquetteri af lyst træ, skive af hvid emalje. 19. årh.s første halvdel. H. 44. B. 23. D. 14.
Helge Helme (f. Roskilde 1894, d. København 1987) Kanalparti. Sign. H. Helme. Olie på lærred. 31×41. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Maja Lisa Engelhardt (f. Frederiksberg 1956) “Vinge”, 1997. Sign. MLE 97; med titel og datering på bagsiden. Akryl på lærred. 108×58. Proveniens: DCA Gallery, New York. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Komatsu PC290LC-7K - 28 ton
BUDT 181000,- DKK
Fungerer som den skal. Har ikke været i brug i 3 år. Den kan leveres i Køge havn mod betaling 4000 kr. eller 550 Eur John Deere CC0131
Jaeger-LeCoultre Reverso Classique af 18 kt. guld og stål. Ref. 280.5.08. Quartz værk. Rem af brun læder. B 23 mm.
BUDT 16500,- DKK
Sorteringsgrab og riste-skovl er fra 2018 200cm skovl er fra 2012, men har fået pakket hydraulik stempel og fået nye skær i 2019. Ny monitor. 2 styk nye batterier. Ny klimakontrol. Nye bøsninger i stik og bom. JCB JZ235 LC - 25 ton - Video!
BUDT 152000,- DKK
- Hauer P-O-MS70 frontlæsser, årgang 2010 - Norje Smidesfabrik læsseskovl - 1,80 m bredde. - Pallegaffel. - Kramer luftsæde, kompressor virker ikke. Ford 6610 - Hauer P-O-MS70 frontlæsser. - Video !
BUDT 35500,- DKK
Solar gadelygte, 50 watt. LED med indbygget batteri og solcelle. Bevægelses sensor og fj. Betj. Ubrugt
1840. Brev fra Helsingør 15.2 , via Altona 18.2.40 til Aberdeen, Scotland. Ank.stpl. 22 FE 1840. Godt enringsstempel HELSINGÖR 1840 15/2 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 bt. Chateauneuf-du-Pape “Réserve des Célestins”, Henri Bonneau 2001 A (hf/in). Sourced from an excellent private cellar
132 visninger