Lukker 02/12-2024 10:50:00
Hydroman 200 G saltspreder. Beslag for Weidemann compact læsser. Fuld hydraulisk. Bredde 1.20 meter.
Afhentes: OC -4681 Herfølge, Denmark (via Google Maps)
Gaffeltrucken har ikke været brugt i nogen tid. Den har fået udskiftet batteri i 202 Samsag ELTS.20P0 - Kapacitet 2 ton, løftehøjde 2,09 m / 2 ton capacity, lifting height 2,09 m
BUDT 9250,- DKK
Ebba Carstensen (f. Västra Kvärnstorp, Skåne 1885, d. København 1967) Landskab med græssende køer. 1966. Sign. Ebba Carstensen. Olie på lærred. 66×96. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Spreder vogn med pumpe, ikke afprøvet.
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016) “Hvid Konkylie”. Fem små middagstallerkner af porcelæn dekoreret med transparent glasur. Tryksign. monogram, 14172. Kgl. P. Diam. maks. ca. 25. (5)
Peder Evald Madsen (PEM) skitsetegning. Måler 40 x 30 cm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Satimat glasplade med poleret flad kant , hærdet glas. 50 x 199,5 cm tykkelse 4 mm. Ubrugt.
30 stk. LED lysarmaturer, 150 watt, 120 cm. Ubrugte
- Dozerblad bredde 2,20 m. Takeuchi TB290 - 8 ton
BUDT 167000,- DKK
To halskæder prydet med ferskvandsperler, labradorit, akvamarin, og rosakvarts m.m. med Lynggard dupsko. L. 41–64 cm. (2)
VÆRKSTEDSVOGN, BATO Proftool, med 7 skuffer ( 4 skuffer er med værktøj). Ubrugt.
Står i 6740 Bramming. Safebokse i 4 størrelser. 2 stk. maxi (32x32x18 cm), 9 stk. (34x24x13 cm), 9 stk. (22x22x10 cm) og 7 stk. (22x22x14 cm). Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS