Lukker 04/12-2024 18:00:00
2 plast transportkasser, B 72 0g B 60 cm
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
3 Bacho 143 rørtænger
32 stk. smedejerns-lysestager i ass. farver for 4 lys (ubrugt)
3 stk krøllejern, ubrugt i kasse
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Fritstående tre pers. sofa med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med rødt skind. Model 2209. Formgivet 1963. Udført hos Fredericia Stolefabrik. L. 186.
Beton køre rampe Med gelænder Længde 12 meter Brede indv. mål 3,7 meter Køre højde 1,2 meter.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Arden S1500B - Til 25-35 ton gravemaskine / For 25-30 ton excava Arden S1500B - Til 25-35 ton gravemaskine / For 25-30 ton excavator
BUDT 16250,- DKK
Dansk Louis XVI chatol med overdel af mahogni. København, 18. årh.s slutning. H. 228. B. 124. D. 58.
LED lampe 50W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering.
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965) Jens Thirslund (f. Kolding 1892, d. København 1942) Sofabord af mahogni med udskæringer og svungne ben. Top ilagt blå keramiske kakler fra Kähler. Udført hos Snedkermester Frits Henningsen. H. 54. L. 102. B. 54. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Tage Hille (f. 1937) Figur. Sign. Hille. Støbejern. H. 59. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
- Gravemaskinen har et lavt timetall - 3 skuffer medfølger. - Rototilt