Lukker 04/12-2024 18:00:00
12 stk Luftværktøj, skruemaskiner, popnitter
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Shotsglas 5,7 cl. Ca. 120 stk
Mandskabsskab Sonesson for 2 personer med 2 rum til hver, h 190 D 55 B 100 cm, med Brugsspor
“Guld Vifte”. Jardiniere af porcelæn, oval form, hanke modellerede i form af vædderhoveder, hvorimellem ranker og bånd. Stående på fire lave fødder i form af delfiner. 595/11532. Royal Copenhagen. L. 37.
Bolt med stjerne M 8 x 20, 250 stk.
Trailer der har være brugt til at fragte vægtklodser til kran. Kan nemt bruges eller ombygges til andet. Brenderup P69 - Lasteevne 2.700 kg / Capacity 2.700 kg - Buggytrailer
1 bt. Chambertin Clos de Bèze Grand Cru, Domaine Duroche 2019 A (hf/in).
Märta Måås-Fjetterström (f. Kimstad 1873, d. Helsingborg 1941) “Ljusa Plador”. Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Polykrom, geometrisk dekor på lys base. Sign. AB MMF. Formgivet 1933. Udført efter 1941 hos AB Märta Måås-Fjetterström, Sverige. L. 274. B. 196. Litteratur: Tyra Lundgren: “Märta Måås-Fjetterström och väv-verkstaden i Båstad”, Stockholm 1968, omtalt s. 113.
Står i 6740 Bramming. Væghængt magasinholder i plast. Fra Lomax. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS