Lukker 04/12-2024 18:00:00
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Nederlandsk maler, 19. årh. Ved en byport en vinterdag. Sign. H. I. Olie på lærred. 29×21,5.
Ella Thalbitzer (f. København 1883, d. sst. 1952) Sydlandsk landskab med udsigt til bjerge og huse. Sign. Ella Thalbitzer 1922. Olie på lærred. 35,5×49.
Tove & Edvard Kindt-Larsen (f. 1906, d. 1994, Edvard Kindt-Larsen: f. Frederiksberg 1901, d. Gentofte 1982. ) Et par armstole af mahogni. Sæde betrukket med sort skind. Udført hos Sorø Stolefabrik. Udgået og mærket hos Illums Bolighus. (2)
6 stk. håndklædestænger, Geesa længde 30 cm MESSING
3 bts. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2006 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
4 stk. monteringsbeslag for indmuringsdåse
5 stk 100W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. Bemærk dette lot består af 5 lamper. 220V. Ubrugt.
2 stk. brændekurve H: 37 cm. L: 54 cm, B: 45 cm, samt brændeovnssæt, H: 58 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Stort parti servietter , bordløber, sisoweb og sterinlys
Fra lukket minkfarm, JST Strømaskine, hydr. Med beslag for minilæsser
MASKINSAKS, LVD, 3100x6 mm med motoriseret bagstop. Årg 1989 Vægt 4600 kg.