Lukker 04/12-2024 18:00:00
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
1937. Schultz, 10 øre, grønblå. Klip med blåt skjoldstempel KOLONIEN HOLSTEINSBORG. Pragtkvalitet. Attest Nielsen [ 15 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ken Denning (f. Sønderborg 1957) Uden titel. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 90×96. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Grohe BauEdge et grebs køkkenvandhane med svingtud, bespænding, krom. Ubrugt
Romerske kejserdømme, Aelius, som Caesar, 136–138, Tetradrachm, Alexandria, 137, 13,97 g, Milne 1535, Emmett 1350 Ex. Professor Niels Hannestad
Chanel Bæltetaske af quiltet pink ombre Caviar læder med gyldne beslag, justerbart bælte, CC drejelås, et rum med en indvendig lynlås lomme og pink stof for. H. 13 x B. 29 x D. 5 cm. 2019. Carte d'authenticité medfølger.
BUDT 20000,- DKK
Et par danske rokoko stager af sølv. skævknækket form, balusterformet stamme med knapper, rundt hvælvet og profileret fodstykke med fliget kant. Mester Gerhard Hass, København 1768. Vægt 522 g. H. 19 cm. (2) Proveniens: Fra samlingen efter højesteretssagfører Ole Gangsted-Rasmussen (1911–1998).
3 bts. Mg. Champagne “Millésime”, Taittinger 2016 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1650,- DKK
Kinesisk skab af elmetræ med bemalede og forgyldte skæringer, overdel med døre og skuffer, underdel med drejede stave. 20. årh. H. 176. B. 98. D. 46.
PALLE med engangsdragter.
Ny CMT Ventilator, med elmotor 400 v - 690 v, 0,37 kw