Lukker 04/12-2024 18:00:00
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Knud Michel Cirkulært sofabord af sort jern. Top ilagt kakler i polykrome farver. Sign. K.M. H. 52. Diam. 91 cm.
Lars Nørgård (f. Aalborg 1956) Uden titel, 1995. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 100×91. Proveniens: Kunst på arbejdspladsen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Div. Bosch Fladbor, Klinger for bajonetsav, 230 mm Diamantklinge m.m.
Junior Gas og Iltsæt med ny vogn, nye og fyldte flasker, ny slange, ekstra skærebrænder ny,
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoderen Kazanskaja. Tempera på træ med oklad af messing. 19. årh. 33×26 cm.
Kinesisk klapmuts skål af porcelæn dekoreret i blåt i stiliseret design, den svungne kant med masker. Wanli 1573–1620. Diam. 15 cm. Proveniens: Etiket fra Ole Haslunds Hus.
12 bts. Champagne Rosé, Brut, Louis Roederer 2015 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
IWC “Ultra-thin” af stål, ref. 3205. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 3254. 1980'erne. Præget rem med C-type spænde af stål. Ø 34 mm.
Spot, Nordlux Mini 2- spot, kan drejes og vippes i alle retninger. Højde 17,1 cm fremspring 10 cm , bredde 20 cm, skærm diameter 6 cm. Ubrugt.
Mål: B 150 cm x H 160 cm
Båndpudser til metal. Model HEMA. 75 mm bånd. Flere slibe bånd med følger. Fuldt funktionsdygtig.
Parti Karabinhager, Kroge i halvpalle