Lukker 04/12-2024 18:00:00
Kraftige båndstrammere på palle, B bånd 75 mm, 10m, 50 kn, 10000 daN
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Måle/-sporeudstyr til varmepumpeservice
160 pakker støvmasker m. ventil, Granberg á 10 stk. (ubrugt)
4 ubrugte cylindre
Yaacov Agam (f. Rishon-le-Zion, Israel 1928) “Never Believe”, Paris 1987. Sign. Agam; sign. med datering på siden og titel på bagsiden. Olie på aluminium. 19,5×19,5×3. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet direkte af kunstneren i hans atelier, 1987. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Uden titel, 1943. Sign. Asger J 43 samt sign. på bagsiden Asger Jørgensen 43. Olie på lærred. 75×100. Litteratur: Guy Atkins: “Jorn in Scandinavia 1930–1953”, London 1968, nr. 312, gengivet side 352. Proveniens: Jacob Paludan, Birkerød. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
3-akslet båd-trailer m. fjernbetjent el-spil, Thomas model 3500T - reg. første gang 08-07-2022 - tidligere reg.nr. EX 4587 - T: 3500 kg. L: 2767 kg. - stelnr. SW0TT30000S000026 - total længde: ca. 8,9 meter
BUDT 17000,- DKK
Celine “Bicolor Horizontal Cabas Tote” taske af gult og sort læder med to hanke, gyldne beslag og en indvendig lynlås lomme. H. 32 x B. 45 x D. 20 cm. Original dustbag medfølger.
El radiator med oliefyld Adex Basic 2000 watt, incl hjul. Enkelte småkrammer. Testet og virker. Ubrugt.
24 spande kold reparations asfalt (ubrugt)
England, Elizabeth II, 5 Pounds 1984, “2nd Portrait of QE II”, 5 Pounds 1993, “3rd Portrait of QE II”, 5 Pounds 2014, “4th Portrait of QE II”, og 5 Pounds 2021, “5th Portrait of QE II”, i alt 4 stk., Au, 159,.6 g 916.7/1000
BUDT 70000,- DKK
Bottega Veneta “The Shoulder Pouch” taske af bordeaux læder med hank og et rum med magnetlukning. H. 21 x B. 38 x D. 8 cm. Original dustbag medfølger.