Lukker 04/12-2024 18:00:00
Parti Karabinhager, Kroge i halvpalle
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
1875. 8 øre, 4.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 174 forskellige positioner repræsenteret. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 200 dubletter fra 4.tryk og over 400 fra 3–4.tryk. Ex. Lasse Nielsen [ 25a ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
VAREBIL, Toyota Landcruiser Kzj 95 Man. 1st. Indreg: 22-12-1997. Synet: 07-11-2017. Km-tæller viser: 387611. Bemærk: Defekt tændingslås, men kan starte og køre.
Ca. 50 stk Klemmespot E27 samt div. Løse pære
12 dunke håndrens á 3,8 liter (ubrugt)
2 kasser overtræks pigsko str. 41 til 48 + 4 kasser hæle-pigsko str. 40 til 50 (ubrugt) (står på repos)
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige diamanter på i alt ca. 2.71 ct. Farve: D. Klarhed: VVS. L. 17,1 cm.
BUDT 24000,- DKK
Bulgari Bulgari Bulgari af 18 kt. hvidguld, ref. BBW33GLSKP. Mekanisk værk med automatisk optræk. 2000'erne. Bulgari alligatorrem med C-type spænde af stål. Ø 33 mm. Bulgari-æske medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Transportabel højtaler, Diskokugle, Bord med indbygget højtaler, Lys, Keyboard, Forstærker, Snemaskine, Tv, Røgmaskine, Pladespiller, Karaokeanlæg, Stativ, Delfilter
Tibetansk thangka med blå Mahakala omgivet af flammende mandorla, stående på to menneskekroppe, holdende en offerskål i form af et kranium i den ene hånd. Farvepigment på lærred. 19. årh. Lysmål 108×79.
Signeret Emadzadeh Isfahan tæppe, Persien/Iran. Detaljeret medaljondesign på mørkeblå bund. Signeret: Emadzadeh Isfahan Iran. Knyttet med korkuld på silkekæde med konturer og partier med silkeluv. Ca. 800.000 kn. pr. m2. 20. årh.s midte. 310×214. Proveniens: Dansk privatsamling. From the early years of the 20th Century In pursuit of technical excellence, established in Classical times there appeared a number of highly skilled designers determined to establish and maintain excellence in woven carpet art. The most famous of these designers were from the Seirafian family. Other significant Esfahan designers emerged at this time of which Emadzadeh was one of them, although output from his workshops is relatively small by comparison.
Messika Diamantarmring af 18 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.70 ct. Farve: F-G. Klarhed: VS. Serienr. B51573. Vægt ca. 20 g. B. 8 mm. Indvendig diam. ca. 5,7 cm. Str. M. Certifikat fra Messika og kvittering nr. 13170 medfølger. Ny pris DKK 66.700,-