Lukker 04/12-2024 18:00:00
Ubrugt Rulle med 175m stålwire, 12 mm.
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) Uden titel, 1975. Sign. Appel 75. Akryl på papir monteret på lærred. 56×77. Proveniens: Privatsamling, Norge. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Diplomat”. Sæt på seks armstole af palisander. Sæde og ryg betrukket med lyst skind. Model 209. Formgivet 1961. Udført og mærket hos Cado. (6)
Safir- og diamantbroche af 14 kt. guld og platin prydet med to carréslebne safirer og brillantslebet diamant. Vægt ca. 4,5 g. B. 5 mm. L. 6,5 cm.
75 stk Champagneskåle - 16 cl.
WiFi KAMERA Full HD. Tovejs lyd og opkobling til mobil tlf, tablet, PC mv. Rotering og vinkel kan styres fra din enhed IR dioder til natvisning. Str. Ca. 10 x 7 x 8 cm. Ubrugt.
Nylund & Krebs' keramiske værksted (senere Saxbo) Vase af stentøj dekoreret med brune og blåsorte fugle- og blomstermotiver på hvid og lysegrå base. Udført hos Nylund & Krebs, 1930–1937. Mærket 21. H. 25. Diam. 15.
Turmalin- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med smaragdslebet grøn turnalin på ca. 8.99 ct. flankeret af talrige baguette- og brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.14 ct. Vægt ca. 6 g. B. 20 mm. Str. 54.
84 dåser røgalarm testspray á 250 ml. (ubrugt)
204 stk. lysfade i displays
Rusland, Nikolaj II, medaille for tjenstiver, guld, 51 mm, Diakov 1138.1, originalt bånd og æske medfølger. The medal was awarded to Hans Christian Hansen in 1904. A photo-copy of the award document is included.
BUDT 50000,- DKK
SKRUEMASKINE SÆT, 94 dele skruemaskine sæt. 2 stk. 18V/2000 mAh batterier samt lader og div. Tilbehør. Ubrugt.