Lukker 04/12-2024 18:00:00
20 L Mobil SHC tm 524 Hydr. Olie
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Ametyst- og diamantring af 14 kt. guld prydet med ametyst omkranset af talrige enkeltslebne diamanter. Front 24,5×16,7 mm. Vægt ca. 10 g. Str. 55.
Invereter, Invatec PM-1800-24 stand ukendt + 3 stk Have-flexslanger på henholdsvis 7,5 - 22,5 og 30 mtr.
696 stk hobbyknive
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 22”. Et par lænestole med stel af stål. Sæde og ryg med peddigrørsflet. Formgivet 1955. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1989. (2)
Hele Verden. Parti i 4 junior flyttekasser med ca. 50–60 album/indstiksbøger sat op landevis. Desuden FDC samling Danmark til 2022. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Stor flightcase på hjul, b: 80 cm, l: 120 cm, h: 115 cm
PALLE med nøgleskab og inspektions kamera.
Beslag til 3 punkts ophæng, med 2 arme for redskab og andet, 67,5 cm mellem arme.
Peter Ilsted (f. Sakskøbing 1861, d. København 1933) “Moder med barn”. Opus 28. 1914. Sign. Peter Ilsted, 75/57. Mezzotinte i farver. Lysmål 58×53.
Safir- og diamantbroche af sølv og 14 kt. rosaguld i form af halvmåne prydet med større cushionslebet og seks mindre oval facetslebne safirer omkranset af talrige antique-cut og rosenslebne diamanter. Klarhed: F-K. Klarhed: VS-P. Vægt ca. 21,5 g. B. 5 cm. L. 5,5 cm. Æske medfølger.
12 bts. Château Beychevelle, Saint - Julien. 4. Cru Classé 1990 A (hf/in). Owc.