Lukker 04/12-2024 18:00:00
3 stk. Elblæsere, Cooling Fan, 230v, Ø 40 cm, ubrugte
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Prada Taske af sort læder med gyldne beslag, to hanke, aftagelig og justerbar skulderstrop, to rum opdelt af en lynlås lommel, to yderligere lomme og sort monogram for. Navneskilt medfølger. H. 27 x B. 36 x D. 17 cm. To originale dustbag medfølger.
BUDT 3900,- DKK
Boremaskine diamant, BAIER, våd boremaskine. 1800 w, 1800 omdr. Komplet i original kasse. Fabriksny.
1917. 5 og 10 øre. Postfriske marginalblokke. [ 1–2 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 170,- DKK
1870. 48 sk. brun/lilla. Centrisk nr.stempel 27 (Hobro). Attest Møller Meget godt/PRAGTEKSEMPLAR [ 21 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
SØJLEBOREMASKINE, Boxer BX-2085, 2150 W og en borediameter på 16 mm.
Constantin Hansen (f. Rom 1804, d. Frederiksberg 1880) Fløjtespillende hyrde. Sign. Const. Hansen. Blyant på papir. Bladstørrelse 9×8.
Baderumsknage, Sæbedispenser, 600mm Hylde m. holder, 600mm Håndklædestang alle dele er Hvide (C, 3, 5, 12, 14)
Lars Nørgård (f. Aalborg 1956) “Blue Hour”, 2021. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl og olie på lærred. 220×180. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
SØNDENBRO. Pænt stjernestempel på brevkort med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983) Vase af stentøj i form af kvinde, dekoreret med grålig glasur. Sign. monogram, 1961. Unik. H. 22. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk International IH I - 574 - 3,2 International IH I - 574 - 3,2 ton
BUDT 17250,- DKK