Lukker 04/12-2024 18:00:00
3 stk. Elblæsere, Cooling Fan, 230v, Ø 40 cm, ubrugte
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942) En piberygende bondemand i en rapsmark. Sign. H.A. Brendekilde 87. Olie på lærred. 66×83. På blændrammen en udstillingsetiket fra Charlottenborg (2).
Axel Larsson (f. Torps, Medelpad 1898, d. 1975) Armstol med stel af bejdset bøg, udspændt i sæde og ryg med søgræs. Udført hos Bodafors. 1940'erne.
24 bts. Rosso di Montalcino “IRRosso”, Casanova di Neri 2015 A (hf/in). Oc. Minimum price is set to 1,- DKK. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Postkort. Diverse postkort med meget forskelligartede motiver i en lille plastickurv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Nylund & Krebs' keramiske værksted (senere Saxbo) Vase af stentøj dekoreret med brune og blåsorte fugle- og blomstermotiver på hvid og lysegrå base. Udført hos Nylund & Krebs, 1930–1937. Mærket 21. H. 25. Diam. 15.
Redskabsbærer med feje/suge anlæg, to koste, sne plov (beslag knækket) og kasse til saltsprede Vitra 2037
BUDT 57500,- DKK
Hulsavsæt til beton mv. 40, 65, 80, 100, 120 mm med SDS adapter. I alukuffert (ubrugt)
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) Uden titel, 1959. Sign. Appel 59. Gouache og akvarel på papir monteret på lærred. 49×63. Proveniens: Private collection, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 146 ABC 146 cm