Lukker 04/12-2024 18:00:00
Ca 35 metalbor, bla. 20 stk Hard metal Ø16, 170 mm + 12 stk Ø18 + 5 stk step bor Ø9 Ø18
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958) Udsigt mod Snorrebroen på Christianshavn. Sign. S. C. Bjulf. Olie på lærred. 64×88. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2035, 2020 nr. 167. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bernhard Hertz Et par perleøreclips af 14 kt. guld hver prydet med kulturperler. Vægt ca. 7,5 g. Diam. 2 cm. (2)
BUDT 1350,- DKK
144 stk. store sæbeboblesværd m/Dino, måler ca. 35cm
1875. 50 øre, 2.tryk (tyk omvendt ramme). Pos. 11. Perfekt postfriskt mærke [ 30y ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 370,- DKK
SUMBØ. Flot aftryk på klip med 2 øre og 5 øre mærke. [ 68+78 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Peder Evald Madsen (PEM) malerier, 3 stk. + stativ. De måler mellem 22 x 20 cm og 20 x 15,5 cm. Stativet måler H: 70 cm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
SAMAG EL 16 PO el-stabler. Stableren har almene brugsspor, ingen anmærkninger om funktionalitet. Løftehøjde 420cm. Max last 1600kg. Friløft. Der medfølger ladestation. Testet ved gennemgang. Skrev kun Samag Truck, håper ok:
DÆK/FÆLGE. 4 stk.TOYO str. 225/55 R17C.
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) Parti fra Sydvestgrønland. Usigneret. Utydelig stedsbetegnelse. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 19×33.
72 dåser affedter/limfjerner, Quick Rens á 400 ml. (ubrugt)
Står i 6780 Skærbæk. 4 stk. fine antikke lamper til at sætte på hestevogn. 2 modeller. L: 42, B: 12 cm, D: 12 cm. Runde L: 47 lange, B: 18 cm, D: 20 cm. De kan f.eks. bruges til vægophæng og sterinlys eller lign. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI