Lukker 04/12-2024 18:00:00
Alt på 2 paller, Flere Rørholder sæt, plastruller, kabler, gummibånd, Kitsæt AT6, Pulsar 800 UPS mm
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Solar gadelygte, 500 watt. LED med indbygget batteri og solcelle. Bevægelses sensor og fj. Betj. Ubrugt
MOTORSAV, Midori Japan MJ-104 benzin ca. L45cm.
Safir- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med smaragdslebet safir på 1.80 ct. flankeret af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.15 ct. Farve: F-G. Klarhed: VVS. Vægt ca. 3,5 g. B. 7 mm. Str. 51. HRD certifikat nr. J180000056377 medfølger.
BUDT 12500,- DKK
Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961) Udsigt over et bakket lynglandskab. Sign. monogram 14. Olie på lærred. 60×68. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1512, 2015 nr. 74. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
40 stk Bruseforhæng farven Blå 180 x 200 cm + 7 stk Regnjakker med refleks str. XXL
Jacob Bang (f. København 1932, d. 2011) To vaser af stentøj, dekoreret med brunlig glasur, ene modelleret med små hanke. Sign. monogram. Udført og stemplet hos Nymølle, Denmark. H. 11,5 og 21,5. (2)
Div. Bestik Knive, Gafler, Skeer m.m. mange dele ca. 30 kg
Opal- og diamantbroche af 14 kt. guld og sølv prydet med talrige cabochonslebne opaler, baguetteslebne diamanter på i alt ca. 0.91 ct. og brillantslebne gule diamanter på i alt ca. 1.46 ct. Vægt ca. 15 g. B. 3,4 cm. L. 5,6 cm.
36 stk Irish coffee glas
INDUSTRISTØVSUGER, våd/ tør, Kehrmann KM-170-3600-70. 70L.
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) Cirkulært spisebord af riopalisander, top med udtræk samt to tillægsplader. Stel og sarg af forkromet stål. Formgivet 1965. Udført 1965–1970'erne hos Andreas Tuck, stemplet. H. 71,5. Diam. 135. Plader: B. 50. Litteratur: Katalog “Johannes Hansen – Wegner møbler”.