Lukker 28/11-2024 11:15:00
144 stk. store sæbeboblesværd m/Dino, måler ca. 35cm
Frederiksberg Forening - Fattige Børns Juleglæde. 4 mærker overtrykt 210 øre, 25 øre, 1 kr. og 2 kr.“. Sjældne [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 sæt Earbuds i hvid farve. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugt
Ravhalskæde i forløb prydet med talrige polerede ravperler og lås af 14 kt guld prydet med poleret ravperle. Perle diam. ca. 16–20 mm. L. ca. 47,5 cm. (2) Låsen er ikke monteret på perlerne og behøver omtrækning.
Jens Hansen-Aarslev (f. Årslev ved Aarhus 1847, d. Aarhus 1928) Kunstnerens søster med naboens barn. Usigneret. Olie på lærred. 51×41. Litteratur: August F. Schmidt & Sigurd Swane, “Jens Hansen-Aarslev. En kunstnerskæbne”, 1942, afbildet s. 124. (Bog medfølger)
Sikkerhedssko, Terra Skorpo, str. 45, har Boa lukning, god rummelig pasform, slidstærk, åndbar og vandafvisende. Ubrugt
“Flora Danica”. Middagstallerken af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomst. 524. Royal Copenhagen. Tallerkenholder medfølger. Diam. 25,5. (2) Epilobium latifolium L.
Massagestol, godt brugt, stand ukendt
Stor Fedtsmøre anlæg, 24 vdc, højde 90 cm
Diverse pynt og møbler, Ta' hvad du vil ha' og lad resten stå.
25 stk Thermokander til KAFFE
1983mod.VOLVO BM 4400 HJULLASTER Fungerer greit Lekker litt fra løftesylider Sist serfisert 22-23 Se bilder!