Lukker 28/11-2024 11:15:00
144 stk store sæbeboblesværd m/Dino, måler ca. 35cm
Div. jetkobling ass størrelse
10 stk 3-armet stager, Sølv look
MOTIONSURE, 2 stk. rød, med skridttæller, pulsmåler mv. Ubrugte.
Tillverkare: Pöttinger Modell: euro profi 5000 Chassinummer 16245101008 - Kapacitet - 28 m3. - Styrterminal - Doseringsbitare - 2 st, - Pick-up bredd - 1,80 m, - Massklämrulle ovanför uppsamlaren. - Erforderlig traktor GVT-hastighet - 1000min-1. - Hög koppling 40 mm ögla diameter. - Antal huggblad - 31 st. Övrig info: Enligt förra ägaren så ska den vara i gott bruksskick. Är dock ej funktionstestad.
7 pakker med 12 par dot hansker i hver i alt 84 par, ubrugte
Elisabeth Jerichau Baumann (f. Warszawa 1819, d. København 1881) Ung mor i hvid folderig kjole og rødt tørklæde i det sorte hår. I armene holder hun sin nøgne baby. Antagelig fra Capri. Sign. Jerichau Baumann 1874. Olie på lærred. 74×61. Den unge mor og barn har motivmæssigt stor lighed med maleri af kunstneren udstillet Charlottenborg 1874 nr. 120 med titlen “Fra Capri. Mor og Barn”. Dette købt af Nationalmuseum i Stockholm 1880.
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974) “Polo-Populär”. Bordlampe af sortlakeret og forniklet metal. Model 2608. Udført hos Bünte & Remmler. 1930–40'erne. H. 40.
Massagestol, godt brugt, stand ukendt
Danmark. Kasse med årsmapper inkl. 1969 og til ca. år 2000. Desuden souvenirmapper, 4-blokke og lidt hæfter. Høj pålydende værdi. [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
diverse el dele ubrugte