Lukker 28/11-2024 11:15:00
100 sæt spillekort
Gucci “Zumi” taske af bordeaux læder med gyldne og sølvfarvede beslag, justerbar skulderstrop, tre rum med tre indvendige lommer og gråt for. H. 17 x B. 24 x D. 7 cm. Original dustbag medfølger.
1884. 20 øre, 13.tryk, pos. A68 med ISOLERET SMÅ HJØRNETAL. Attest Nielsen [ 36x ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1915. 5 kr. Posthus, brunrød. Vm.IV. Flot stemplet 4-blok. [ 81 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti div. handsker
Parti div. 125/-160mm ventilation + plast vandlåse m.v. + rustfri blucher afløbsskåle + render + div. unidrain
Postskilt. Rødt emaljeskilt “POST OG TELEGRAF” (35×70 cm.). Flot stand ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Figurkomposition. Usign. Håndkoloreret radering. Bladstørrelse 15×11. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
ny motor 1,5KW
Køletrailer med god isoleret kølekasse. Lift Zepro ZHD 250-155 og kølemaskine virker, trænger til servic Ackermann Fahrzeugbau Refrigerated trailer 136/7G - Carrier Maxima 1000 cooler box
BUDT 17000,- DKK
Damixa blandingsbatteri håndvask
Louis Vuitton “Speedy 35” taske af monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lomme og brunt stof for. Hængelås med to nøgler medfølger. H. 23 x B. 34 x D. 19 cm. 2000.