Lukker 28/11-2024 11:15:00
284 pakker "Little Angel" beauty-sæt
Dansk snedkermester, Otto C. Jensen Sofabord opsat på tre kølleformede ben af mørkbejdset ask. Cirkulær plade ilagt polykrome mosaikker med motiv i form af kvinde. H. 53. Diam. 75.
5 dele legetøj, ubrugt
20 stk. børne toiletsæder, Saniscan Universal (ubrugt)
Olie/diesel pumpe. 12 Volt, 60 watt. 1500 liter/time. Ubrugt
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv og universalkniv. Knivblad 13 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
“Flora Danica” Frugtskål af porcelæn, gennembrudt og med pousserede blomster, dekoreret i farver og guld med blomster, hanke i form af slynget grenværk. 3536. Royal Copenhagen. H. 8,5 cm. L. 26 cm.
Ulla Brandt Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Dekor i grønne, hvide, brune og blå nuancer. Sign. UB. Udført 2. halvdel af 20. årh. L. 235. B. 161,5.
5 stk. Julekalder I hård plastik flot design, ubrugte
Frisør klippestol med hæve/sænke funktion har rust flere steder, samt frisør spejl med bord
5 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)