Pladevibrator Bernards MS100, 196 cc benzinmotor, Plademål B 45 L 55 cm, Ubrugt
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
Bruksblandare Raimond IPERBET Ej testad Saknar stickkontakt
Christian Lemmerz (f. Karlsruhe 1959) “Der arm des Violinist” “Dann eben ohne Kopf”, 2002. Sign. Christian Lemmerz 180802. Kul og mixed media på lærred. 185×162. Uindrammet. Proveniens: Galleri Faurschou, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Den provisoriske Regering, 1848, 4 Thaler - 10 Mark S-H Courant, Folio 440, No. 42147, Sieg 15, Pick A489, lille papirtab i nedre margin Ex. Johnny og Jette Birkegaard Bæhr
Realisation. Danmark med områder. Originalt parti i 3 store flyttekasser + 2 juniorkasser med bl.a. større samling FDC i utallige albums, både med enkelte og 4-blokke, også årsmapper og andet postfriskt materiale samt nogle albums med mærker fra alverdens lande ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Honda GX 390 13 HK Generator i transportstativ. 240V med 2 udtag Generator. Benzin generator. Funktionel ved sidste anvendelse.
Står i 6740 Bramming. An-pack sortimentskasser i pap. 2 størrelser. Den store er der 17 stk. af (36 x 21 x 13 cm.) og den lille er der 74 stk. af (37 x 11 x 13 cm). Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
120 stk Aroma Frokosttallerkener 22 x 22 cm
5 stk solcelle 30W gadelampe med bevægelsessencor og indbygget batteri. 30W 6500K. 5V. Ubrugt. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
KRONDAL pr. NØRRE SNEDE. Posthornstempel på postkort frankeret med 15 øre med variant “Afskåret M”. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Band till skogsmaskin Märke Olofsfors Kowax Dimension 780x28,5 Banden är i mycket bra skick och sparsamt använda. Banden är ca 2 år gamla.
Tipstempel med stor kapacitet. ABC Tipstempel
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Volvo ECR88 Plus - Minigravemaskine / mini excavator 9 Volvo ECR88 Plus - Minigravemaskine / mini excavator 9 ton
BUDT 109000,- DKK