Kloakrenser Ø20 cm L 250 cm, 2-delt skål
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
Affuger ProKlima
20 stk. 12v batterier, 7,2 ah, 15x6,5x9,5 cm, ubrugte, exp. Date 2027
Kurt Østervig, tilskrevet (f. 1912, d. 1986) Serveringsvogn med stel af palisander, opsat på hjul af messing. Top samt to underliggende hylder af sort formika. Udført og stemplet hos Jason. H. 70. L. 89. B. 47.
Celine “C Bag” af quiltet rødt læder med gyldne beslag, dobbelt kædehank, tre rum med to indvendige lommer og rødt læderfor. H. 16 x B. 22 x D. 7,5 cm. Original dustbag medfølger.
BLUETOOTH UR/mobiltelefon m/SIM-kortlæser, sort, touchskærm, håndfri funktion, SMS, telefonbog, skridttæller etc. Ubrugt.
Dansk Vestindien. Tofarvet. Planche med diverse inkl. bedre udgaver og flere trykopdelt. Blandet kvalitet. [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958) Nøddeknækker af patineret bøg, udskåret i form af Th. Stauning. Udført hos Kay Bojesen. Ej stemplet. L. 21. Nøddeknækkeren er formgivet i 1932 og er udelukkende produceret i Staunings regeringstid indtil 1942.
Stol med armlæn og nappa betræk. Brugt, og dermed brugsspor. MOMSFRI
Knud Michel Cirkulært sofabord af sort jern. Top ilagt kakler i polykrome farver. Sign. K.M. H. 52. Diam. 91 cm.
Åben DAPA trailer med høj skammel. Har stået stille noget tid så trækker lidt til siden. Der er brugsspor, steder med rust og afskalninger som ved brugt materiel af denne type og alder. Registreringsattest medfølger. Nummerplade medfølger ikke. Hvis materiellet skal læsses, skal køber selv arrangere dette. ladmål: Længde, 600/275cm Bredde, 255cm
Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961) En flok svaner på vandet. Sign. monogram 25. Pen og vandfarve på papir. Bladstørrelse 18×26. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
78 stk Isasietter Ø 15 cm