Ca. 120 Kosteskafter med gevind og defekt ophæng
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
trykspand for tectyl m.m.
STORT VÆRKTØJSSÆT med 94 dele. Ubrugt i solid kuffert.
1 bt. Mg. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2019 A (hf/in).
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) To kander af lertøj modelleret med kvindeansigter, den ene todelt med aftagelig hat. Dekorereret med polykrome glasurer på lysegrå base. Sign. monogram, Danmark samt hhv. K 8, -76 og K 6, -84. H. 26 og 33. (2)
Danmark. Breve. Lille samling med en del bedre breve/kort. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1869. Ufrankeret brev fra Slagelse 18.12.1869 til Kr. Værløse pr. Kjøbenhavn. Udbragt med fodposten 21.12.1869. Flot kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Julemærker. Parti i 2 tykke album med diverse helark og nytryk m.v. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
5 stk 5-armet stager, Sølv look
Vandpost i galvaniseret stål. Der er støv og brugsspor. Funktionsdygtig ved seneste anvendelse. Har været brugt til udlejning.
Kande, stage, relief, strygejern, opøse skeer i messing. Kobberkande, stager, stål fad og skeer, glasfad med hank. Brugt. MOMSFRI
Teleskop kædesav og grensaks. Inkl. 2 stk. 48V/5 Ah batterier samt lader. Kan bruges med eller uden teleskopforlængeren. Ubrugt
"Texas" fejemaskine med benzin Kawasaki motor. Skal have lavet service