6 stk Køkkenbordplader alle med håndvask, forskellige Farver og mål op til 360 x 62 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) “Nøglehullet”. Gyngestol af massiv eg. Sæde, ryg og løs nakkepude betrukket med rødbrunt skind. Model GE 673. Udført hos Getama, Gedsted. Præsenteret på Skandinavisk Møbelmesse i Malmö 1967. Litteratur: Mobilia nr. 143, juni 1967.
Sækkevogne 4 stk.
Frederik V, kurantdukat / 12 mark 1757 W/VH, H 23, S 2, F 262, 3,09 g - smukt tonet eksemplar af typen hvor kongen bærer laurbærkranset hjelm
Slamsuger, Samson TJ m. bom - kapacitet 8000 liter
28 dunke destilleret vand á 10 liter (ubrugt)
36 stk. håndklæderinge i børstet stål (ubrugt)
BUDT 12500,- DKK
Georg Baselitz (f. Deutschbaselitz 1938) Uden titel. Sign. Baselitz 92, B.A.T. Ætsning og akvatinte i farver. Lysmål 51×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Danmark. 1857–1920. Mappe med 30 breve og kort fra Sønderjylland [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010) To kvindeportrætter med blomster. Sign. med kunstnerens røde stempel. Akvarel på papir. Bladstørrelse 37×58. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.