7 stk Køkkenbordplader, forskellige Farver og mål op til 325 x 120 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
HØJTALER, KTS-1200 med mikrofon.
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954) “Propeltaburetten”. Foldetaburet af elm med tilhørende bakke. Sæde udspændt med rødt skind. Model 8783. Formgivet 1930. Udført ca. 1970'erne hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 44. L. 68,5. B. 50. Litteratur: Gorm Harkær, Klintiana: “Kaare Klint”, bind 2, gengivet og omtalt s. 90.
Kinesisk hardwood skrin, låg dekoreret med figursceneri i perlemorsarbejde, herunder 'hemmeligt' rum med erotisk scene. 20. årh. H. 6 cm L. 13 cm B. 8,5 cm.
Motor til New Holland T7.200 - defekt. - Sælges til reservedele. - Kan køre, men lyder ikke som den skal. - Test motor, har aldrig været monteret på en trakto New Holland T 7.200 - FPT (Iveco) motor - Defekt - Til reservedele - Se Video!
2 stk væg ure, ubrugt i kasse
- Har hydraulisk funktion, som kan presse læsset af halmballer sammen i længden. Faymonville Trailer - Halm transport
BUDT 40000,- DKK
Skylotec Seal Pac, Nedfirings og Redningsudstyrs sæt, i rygsæt taske, med løftefunktion Milan 2,0, 150 m rep, seler, låse, karabinhager mm. Udstyret er nyt, med vejlednings manual, expyre date år 2036, dette sæt er udpakket pga fotos.
Oldtimer Jerrycans Palle med 14 stk. brugte originale US jerrycans.
Tage Hille (f. 1937) Figur. Sign. Hille. Støbejern. H. 59. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ca. 110 stk Kaffekrus