9 stk Køkkenbordplader, forskellige Farver og mål op til 400 x 120 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
Majken á Grømma (f. Danmark 1956, d. 2016) “Fjeld”. 2007. Sign. M á G. Olie på lærred. 100×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Antikkens Grækenland, Mauretania, Juba II, 25 f.Kr. - 24 e.Kr., Denar, Caesarea Mauretaniae, 2,67 g, SNG Cop 577–578 Ex. Professor Niels Hannestad, Ex. Busso Peus Nachf., Auk. 376, lot 819, 2003, Ex. Busso Peus Nachf., Auk. 330, lot 230, 1991.
"Texas" fejemaskine med benzin Kawasaki motor. Skal have lavet service
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Caterpillar 43 Caterpillar 432 F
BUDT 248000,- DKK
Et par diamant- og safirørestikker af 18 kt. guld i form af blomst hver prydet med brillantslebet diamant omkranset af talrige facetslebne safirer. B. 10 mm. (2)
Nytryk. 1886. 2 sk. blå, 4 sk. brun, 8 sk. grøn og 16 sk. rødlilla. 4 forskellige værdier i HELARK på gulligt papir, uden bundtryk. Sjældne i ark. AFA (optalt som enkeltmærker) 80.000++. Ex. Lasse Nielsen [ N3,7a,8a,10 ] [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984) Sjælden skulpturel armstol af cubamahogni. Sæde samt ryg betrukket med stribet uld. Formgivet 1940. Udført ca. 1940 hos Normina snedkerier.
Våd/tør støvsuger, 20 liter, 2200 watt. HEPA filter. Ubrugt
To lommeure af sølv med spindelgang og nøgleoptræk. Ø 49–50 mm. Samlet vægt ca. 198 g. (2)
13 dele SDS bor og mejsel sæt. Ubrugt