4 x 25 kg MG kombi - Magnesiumchlorid, tøning af is og sne, samt støvbinding, virker ned til minus 35 grader, skader ikke beton, metal, planter, dyrepoter, fodtøj m.m.
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
To brocher af 8 kt. guld og vedhæng af 14 kt. guld prydet med glassten. Samlet vægt ca. 17 g. Diam. 2,8–3 cm. (3) Test viser variation i guldlødighed.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk John Deere John Deere 592
BUDT 20500,- DKK
Romerske kejserdømme, Galba, 68–69, As, Rom, VESTA S C, 11,27 g, RIC 375, C 309 Ex. Professor Niels Hannestad
Værktøjsvogn med topkasse i virkelig lækker og kraftig kvalitet med glideskinner og gummi indlæg i skuffer, gasdæmper i toplåget. Måler 144 høj, 70 bred, 46 dyb.
“Perlestellet” seks tallerkener af porcelæn, privat dekoreret i farver og guld med blomster. Royal Copenhagen. Diam. 14,5 cm. (6)
BUDT 1250,- DKK
Georg Jensen To par manchetknapper af sterlingsølv. Dessin 142 og 608D. Samlet vægt ca. 33 g. Front B. 2,5–3 cm. Georg Jensen efter 1945. (4)
Theodor Philipsen (f. København 1840, d. sst. 1920) Liggende ko. Usigneret. Olie på papir monteret på lærred. 21×32. Proveniens: ABR auktion 56, 1954 nr. 137.
Hartmann's Diamantring af platin prydet med square smaragdslebet diamant på ca. 0.28 ct. og tre brillantslebne champagne farvede diamanter på i alt ca. 0.01 ct. på inderside af ringskinne. Farve: F-G. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 8,5 g. B. 4 mm. Str. 56. Hartmann's certifikat nr. 33004 og kvittering nr. 45195 medfølger. Diamanter på indersiden af ringskinnen er klarhed SI.
Stor Hydraulik Cylinder, med stor dob. Virkende stembel, Ø udvendig ca 17 cm, L ca 2,3 m, med træ transportkasse
- Motoren kører godt. - Der medfølger følgende 3 sold-tromler: Den første soldtromle har 15 mm maskestørrelse hele vejen igennem og kan dermed sorterer i 2 fraktioner. Den anden soldtromle har 25 mm maskestørelse i den ene halvdel af tromlen, og 40 mm i den sidste halvdel. Den tredje soldtrommel har 35 – 60 mm maskestørrelser - så kan sorterer i 3 fraktioner, det vil sige under 35 mm og mellem 35 og 60 mm, materiale der er større går hele vejen igennem maskinen. TIM TS2500 - Tromlesorterer - Med 3 sold tromler / 3 screen drums are included
BUDT 164000,- DKK
I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856) Grene med blomstrende hvidtjørn og rødtjørn. Sign. I. L. Jensen. Olie på træ. 28×38.