2 stk Gadeskilte meds klapramme 100 x 70 cm
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
1929. Rundskuedagen 1929, 5 øre, brun og 10 øre, grøn. Komplet sæt i postfriske 6-blokke. Attest Møller PRAGTOBJEKTER [ 28–29 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
25 kg Fuchs Stabyl LX 460 Syn 00, syntetisk High Performance fedt
FREDERICIA-AALBORG 11.7.1960. EMS-bureaustempel med omvendt datokliché på brev til Frederikshavn. Udførlig forklaring vedlagt. Særdeles sjældent stempel [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Frank Hammershøj (f. Assens 1940, d. 2013) Uden titel. Sign. FH. Olie på plade. 80×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6230 Rødekro. Nordisk tegnemaskine / tegnebord med stor linial. Bordet har hæve/sænke funktion. Måler 160 x 80 x H: 74 cm. Ædre model. Brugt og med en smule vandskade. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Står i 6740 Bramming. Diverse spots på 4 stk. hylder. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
KWSM-18IR32HF
Hulsave fra Dewalt, str 127-160-210mm ubrugt
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 3.29 ct. Farve: I-K. Klarhed: VS-SI. Samlet vægt ca. 6 g. B. ca. 8–9 mm. L. 4,9 cm. (2)
Velholdt skruekompressor. Bemærk kun 1.340 time Ingersoll Rand SSR ML 11 - 1,64 m³/min - 7,5 Bar
BUDT 5750,- DKK