Håndvask til badeværelse, Grey Marble 1200 x 500mm, har hjørneskade i højre side front
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
Tutima Glashütte “Luftwaffe WW2” af stål. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk. 1940'erne. Læder NATO-rem. Ø 39 mm. Senere æske medfølger.
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med markiseslebet diamant flankeret af talrige brillant- og to baguetteslebne diamanter. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 4 g. Str. 50.
Diamantring af 18 kt. guld prydet med hjerteformet gul diamant på ca. 1.01 ct. flankeret af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.20 ct. Centersten farve: Fancy Intense Yellow. Klarhed: I1. Talrige diamanter farve: G. Klarhed: VVS. Vægt ca. 2,5 g. B. 7 mm. Str. 54. GIA certifikat nr. 2225205936 medfølger.
Plyfa trækasse B57 x L40 x H19, mangler håndtag
Rørskærestativ universal, 1 stk. Galvanisere. Ubrugt.
Skandinavien. Album med diverse mærker inkl. bedre Danmark og Grønland og samlet i generel pæn farvefrisk kvalitet. [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
“Flora Danica” skål af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster. 3504. Royal Copenhagen. Diam. 23 cm.
Christian IV, Breddaler (2 speciedaler) u.år, H 64B, S 24, Sieg 119.3, Dav./Sønderg. 533, 58,39 g, den meget sjældne type med initialer HB på rev. - ridser i højre adv. felt og under rytteren på rev., også flere ridser hele kanten rundt
BUDT 27000,- DKK
Kraftigt jordborermaskine til 18-30 ton gravemaskine - kan trække bor med 1,5m Ø diameter og i 12 m dybde. Dimension boremaskinen: Højde 1,3m x Diameter 0,52m og bundplade under borermotor 1 x 1m. Er med 3-klo kopling til bor (billede af 3-klo er til illustration). NB: Sælges uden bor og uden borer-stænger. Poclain Drill - Borermotor til 18-30 ton gravemaskine / Powerfull drill for 18-30 ton excavator
BLIKA SKAB.
SKAVE. PRAGT-stjernestempel på 7 øres helsag. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
140mm