Mandskabsskab Sonesson for 2 personer med 2 rum til hver, h 190 D 55 B 100 cm, med Brugsspor
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
1 bt. Mg. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.
1 stk Gasblæser / Varmekanon, med gasregulator 220V
2 stk. ovne til indbygning Siemens. Ikke afprøvet.
Tue Poulsen (f. København 1939) Rektangulært sofabord af wengé, plade ilagt kakler af stentøj med glasur i brune og blå nuancer. Sign. Tue. H. 50. L. 134. B. 80.
Gevindskæresæt, nyt sæt med 110 dele, mange str. Tap og die
Turmalinarmbånd af 14 kt. guld prydet med talrige facetslebne turmaliner. Vægt ca. 35,5 g. B. 6 mm. L. 18 cm.
Beton-figur - H: ca. 49 cm. (ubrugt)
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH 2/1 Kiplampe”. Justérbar bordlampe af forkromet metal med skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 21–36.
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.