Mandskabsskab Sonesson for 2 personer med 2 rum til hver, h 190 D 55 B 100 cm, med Brugsspor
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
Bolt med stjerne M 6 x 16, 250 stk.
2 hydr. Cylinder ubrugt
Rørskåle tubolit TL-48-13 i alt 56 meter. Ubrugt.
Tiffany & Co. “Bean” halskæde af 18 kt. guld. Design af Elsa Peretti. Vægt ca. 3 g. Vedhæng 8×11 mm. L. 40,5 cm. Original æske medfølger.
1948. Fr.IX, 20 øre, rød. Helt fejlskåret mærke fra “BANDAFIX FRIMÆRKEPÅSÆTNINGSMASKINE” på lokalbrev fra Vejle. Højst usædvanligt [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1864. Preussisk feltpostbrev sendt til Viborg fra Militär-Gouvernement für Jutland, der lå i Aarhus. Stemplet K.PR.FELDPOSTAMT*GARDE=KORPS* 11.8.1864. Usædvanlig smuk kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk væg ure, ubrugte
Mogens Zieler (f. København 1905, d. Odder 1983) “Rævesolen”. Sign. Zieler 1967. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 42×59. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 78500,- DKK
NB ! Mangler højre sidebagrude. New Holland LB115
BUDT 111000,- DKK
Schoeffel South Sea perlehalskæde prydet med talrige fine South Sea kulturperler og diamantlås af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.92 ct. Farve: F. Klarhed: VVS. Perlediam. ca. 12–15 mm. L. 88 cm. Lås diam. 1 cm. Perlerne stammer fra østersarten Pinctada Maxima og har oprindelse i Australien. Perlekvaliteten er sjælden med Perfect-Very Slight Imperfections på overfladen og en Fine lustre. Schoeffel certifikat nr. 101.01–1747188 og original æske medfølger. Smykkevurdering fra Bodil Binner medfølger. Anslået genfremstillingspris 1.480.000 kr. 2012.
179 dåser opmærkerspray "gul" á 750 ml. + 7 stk. spraypistoler (ubrugt)