Mandskabsskab Sonesson for 2 personer med 2 rum til hver, h 190 D 55 B 100 cm, med Brugsspor
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
Et par franske empireform stager af forgyldt og patineret bronze, kannelerede stammer på runde fodstykker, støbte med blomster- og bladdesign. 19. årh.s slutning. H. 24,5 cm. (2)
Cafeborde ø 80cm. H.110cm. 10 stk i vogn
2 stk CEE Plug Boxe, 400v, 16 A, med sikring / relæ
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “Langlyslampe”. Et par væglamper med stel af bruneret mesing og bakelit. Skærme af gul mat/opalglas. Udført 1930'erne hos Louis Poulsen. H. 37. (2) Litteratur: “Tænd!”, afbildet og omtalt s. 245.
Trailer med lystavle. LED skærm 4G modem opkobling til skærm. Skærm kan lægges ned for transport. Skærm kan dreje PHV LED screen 4G Modem - Video!
BUDT 20000,- DKK
Bestik Aida RAW Guld look, 59 sæt, Knive, Gafler, Spiseske, Teske og Kagegafler i alt 295 dele
3 kasser div. velcro-bånd á 20 mm. x 25 meter (ubrugt) (står på repos)
12 bts. ½. Château Laroque, Margaux 2020 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
MIG-SVEJSER,MIGATRONIC. Ikke afprøvet.
Burberry “Ashby” taske af ternet kanvas med brune læderbesætninger, kort hank, aftagelig og justerbar skulderstrop og et rum med tre indvendige lommer. H. 32 x B. 27 x D. 21 cm.
Flamsk barok skab af ibenholt og sortmalet træ, skabet med to panellåger bag hvilke skuffer og rum, midterdøren bag hvilken intarsia. Senere underdel på snoede ben. 18. årh.s begyndelse. H. 162. B. 148. D. 52.
1864. Preussisk feltpostbrev sendt til Viborg fra Militär-Gouvernement für Jutland, der lå i Aarhus. Stemplet K.PR.FELDPOSTAMT*GARDE=KORPS* 11.8.1864. Usædvanlig smuk kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×