Slangevogn med tilbehørssæt + 4 sæt Håndredskaber i alt 12 dele
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
1953. 30 øre, blå. Marginalblok nummer 1363 i postfrisk kvalitet. [ 36 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6740 Bramming. Ældre måleapparater. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
- Sælger oplyser cirka 14 til 15.000 driftstimer. - Den har fået nyt display 2 gange. - Kun en ejer. - Aircondition i kabinen virker. - Malings afskalninger skyldes vinter kørsel med salt. New Holland TM140 - 6,7 ton - Se Video !
BUDT 120500,- DKK
Heuer Solunar af stål, Ref. 279.603. Mekanisk værk med automatisk optræk og dag- og datovisning, kaliber 27901. Heuer lænke af stål, omkreds ca. 18 cm. Ø 45 mm. 1970'erne Tag Heuer service-æske og servicebevis fra 2009 medfølger.
Tysk Louis XVI prismekrone med stel af forgyldt bronze, behængt med prismer i kæder, bundplade af blåt glas, monteret til el. Berlin, delvis 18. årh.s slutning. H. 85. Diam. 75.
Gulvafløb Purus minimaxi 50 mm, til klinke/betongulv vandret, rustfri stål. Inkl vandlås og drejelig overdel. Ubrugt
2 stk vægure, ubrugte i kasser
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927) “Strandparti, Skagen”. Sign. L.T. 31/8 09. Olie på lærred. 46×65. Lise Svanholms fortegnelse over Laurits Tuxens malerier, 1990, nr. 793.
Metal EL High Volt skabe, 60 x 25 x 16 cm, med nøgler, 4 stk.
1905. Chr. IX, 5 øre, pos. 44 “PLETTER I N”. Stemplet eksemplar. [ 52 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×