Salgsreol med div. DVD film, ca. 185 dele
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Rund vase af stentøj modelleret i kogleform. Dekoreret med Sung glasur med blå elementer. Sign. SALTO, 21330. Kgl. P. Udført 1965. Formgivet 1955. H. 18,5. Diam. 20. Litteratur: “Axel Salto - Stentøjsmesteren”, CLAY - Keramikmuseum Danmark, ill. i modelregister fig. 286, s. 180.
24 rivaler
VINKELSLIBER, Sseries SR-008.
36 stk. håndklædestænger i børstet stål (ubrugt)
Ca. 250 stk. div. dvdér m.v.
1913. To Konger, 5 aur, helsagskort til København ann. “FRA ISLAND” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 170,- DKK
Ca 142 stk Cognacglas 25 cl.
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009) Lysekrone af messing og hvidlakeret metal med tre blus. Skærm med lyst stof. Udført hos Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, Sweden. Diam. 40.
10 stk. div. legetøj (ubrugt)
10 stk LED lamper 200W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering. (Bemærk dette lot består af 10 lamper)