40 stk Regnmåler med holder + 1 stk Regnmåler i rustfrit stål
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973) Interiør med mand. Sign. SSw. Olie på lærred. 49×41. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Georg Jensen Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981) Armbåndsur af 18 kt. guld. Quartz kronograf værk. Sort alligatorrem med c-spænde af 18 kt. guld. Ø 38 mm. 2000 Senere æske medfølger Kronograf kan ikke indstilles til at starte ved 12. time.
Ole Lynggaard (f. 1936) Tre halskæder prydet med ferskvandsperler, rosakvarts, bjergkrystal, ametyst, peridot, røgkvarts og akvamarin med Lynggard dupsko. L. 39,5–45,5 cm. (3)
Frank Hammershøj (f. Assens 1940, d. 2013) Uden titel. Sign. FH. Olie på plade. 80×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
12 stk EVRYWELTH knivsæt m/6 dele (UBRUGT)
Massey Ferguson 5425 Traktor. Årgang 2007 med 12379 timer. Traktoren er monteret med kost og emulsions anlæg. Traktoren har et defekt fordæk. Traktoren er ikke startet eller afprøvet ved auktions gennemgang, men sælger oplyser at den kan starte og kører.
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Möbius” vedhæng af sterlingsølv på sort halskæde samt et par ørehængere af sterlingsølv. Dessin 974, 125 og 126B. Vedhæng designet af Vivianna Torun Bülow-Hübe. Vedhæng diam. 3 cm. Halskæde L. 43 cm. Ørehængere L. ca 3 cm. Georg Jensen efter 1945. (3) To æske medfølger.
Bestik med 50 stk knive + 50 stk frokostkniv + 50 stk gaffel + 50 stk frokostgaffel + 50 stk kafegaffel + 50 stk. Fiskekniv + 50 stk. dessertske + 28 teskeer + 5 stk sovseskeer + 5 stk kartoffelskeer + 2 stk kagespader + 2 stk Steggaffel + 2 stk kagkageknive
Sidebord m/marmorplade (Prismærket 1695,-)
Stærk maskine med skovl, pallegafler og 240 cm sneblad. Hanomag 15 F - Vægt / weight 5,3 ton - Video!
BUDT 53000,- DKK
36 meter arbejdsbrede. Har hydraulisk presennin Amazone S 600 ZA-M 3000 ultra
BUDT 40000,- DKK
udstødning flexslanger og defroster