Linde L 14, 1400 kg, EL Højde pallevogn, årg 2014, viser 2840 timer, med oplader, kørt og prøvet her på pladsen.
Peder Evald Madsen (PEM) fugleskulptur. Den er i keramik og består af 8 stk. sammensatte fugle. Den måler H: 24 cm. L: 38 cm, B: 28 cm. Der mangler et stykke af halen på den ene fugl, samt evt. en figur – se billederne. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
16 visninger
- Dykpumpe og forstærker pumpe (ekstra Caprari pumpe) til f.eks. markvanding. Grundfos MS 6000
Velholdt Maskine. Meget få hektar høstet bemærk med hjultræk Computer medfølger jordkæde afmonteret men medfølger - NB jordkæde delvist defe Grimme SE 150-60 - hjultræk
BUDT 260000,- DKK
Figur af forgyldt bronze i form a Amitayus siddende i dhyanasana på en dobbelt lotustrone. 18. årh. Vægt 1060 g. H. 16 cm. Proveniens: Fra en dansk privatsamling.
Niels Erik Skovballe (f. Herlufsholm 1945) “Æg, som .....”. Sign. monogram 2021. Olie på plade. 18,5×24,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Lars Tygesen (f. Århus 1979) Uden titel. Sign. på bagsiden Lars Tygesen 2016. Olie på lærred. 110×80. Udstillet: “Svundne Tider”, Viborg Kunsthal, 2016. Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren. Værket er blevet brugt i Bo Bedre (2016) som udtryk for nævnelse af udstillingen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
3 fase 230/400V trafo på 40kVA selges. Usikker på alder og bruk, selges derfor som rep objekt. Mulig visningsdato etter avtale på forhånd: 27.11.2024 kl 09:00
Fin og velkørende Scania kranbil. Har fået eftermonteret partikelfilter. Kæder og stropper på billeder medfølger ikk Scania R480
BUDT 161000,- DKK
Vandslangerulle, 20 meter med automatisk oprul. Ubrugt
SPRØJTEPISTOL til 220 volt, 1650 watt. Ubrugt.