Lukker 09/12-2024 12:00:00
F 114 Træ Fræser med UNIVER fremtræk. Med 30 m.m. Spindel. Udstyr medfølger se billeder. Pæn og funktionel maskine.
Afhentes: PK _ 7400 Herning, Denmark (via Google Maps)
Vilhelm Lundstrøm (f. København 1893, d. sst. 1950) “Opstilling. Liggende cylinder og en stor stående papirrulle samt to mindre papirruller stående ovenpå hinanden på en bordende”. Olie på lærred. 81×62. Litteratur: Preben Wilmann & Marianne Brøns: “Vilhelm Lundstrøm”, København 1977, nr. 398a. Proveniens: Direktør Svend Petersen, Danmark. Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner, auktion 562, København september 1991, kat. nr. 121. Proveniens: Erhvervet fra ovenstående af nuværende ejers familie.
Tjænerbakker ca. 14 stk + hvide plastbakker ca. 30 stk + askebægre ca. 24 stk. + thermokander 3 stk. + vaser 10 stk.
Case gravemaskine med grab og skovl. NB! Lavt timeantal! Case 988 - 20 ton - Se Video! - lavt timeantal
BUDT 95000,- DKK
Elradiator, Nobø NTL4N 10, topvarme 230V/1000W, uden termostat, længde 72,5 cm, højde 40 cm, dybde 9 cm, lille bule i forside, ikke afprøvet. Ubrugt
Danmark. 1972–2012. Ca. 2500 stk FDC'er hvoraf ca. 700 stk er med 4-blokke. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
4 stk Alu Vinterhjul, Bridgestone 195/65 R15, årg. 2011, passer til Renault Laguna, MF
Heuer Monte Carlo af krom og stål. Mekanisk stopur, kaliber 7714. 58×58 mm. Beregnet til at sidde i cockpittet af en rallybil el.lign. Tritium markører og visere. 1963–64. Original Heuer-æske medfølger. Kassenr. 17189.
Mobilkran som er passet med service og reperationer hele dens levetid. Stærk maskine. Gasvarme i kabinen. Manual og kranjounal medfølger. NB!!! Da maskinen holder på en sikret lokation, skal alle der har med afhentning at gøre, sikkerhedsgodkendes af firmaet. De gældende sikkerhedsregler der er på pladsen skal følges Bantam Telekruiser MS 488 - Koehring kran - Video!
BUDT 43000,- DKK
Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981) Kande af sterlingsølv med glat korpus. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 1016. Vægt 552 g. H. 16,5.
Ford Transit 2.2TDCI , Dobb. Cab Van. Velholdt bil, som kører godt. Bilen er udstyret med Alu lad og delvist overdækket. Der følger 4 stk. vinterdæk/fælge. Bilen er desuden udstyret med oliefyr, og partikelfilter. Euronorm V. Incl. anhængertræk til 2800 Kg. Bilen er sidst synet/godkendt 3/8-2023 Bemærk at frontruden er revnet.
Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968) Kystparti med skrænter. Sign. H. Pryn. Olie på lærred. 35×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Inkl. Taske