Lukker 01/12-2024 17:20:00
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
2 stk. golfvogne + 2 stk. golfbags + div. køller
Skandinavien mv. Parti i 5 flyttekasser med bl.a. meget pålydende i marginalblokke, årsmapper og årsbøger, souvenirmapper osv fra Danmark, Færøerne og Grønland. Desuden diverse andet materiale også lidt fra andre lande. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
VÆRKTØJSSÆT, 15 dele specialværktøj, løsne/spænde møtrikker.
Brødkniv udført i 73 lags pulverstål. Smedet efter Damaskus metoden, hårdhed 62-64 HRC. Knivblad 21 cm, super skarp og holdbar. Skæfte udført i oliventræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983) Jacob Bang (f. København 1932, d. 2011) Figur af stentøj modelleret i form af gnaver med en nød. Delvis dekoreret med lys grå og mørkebrun glasur. Sign. monogram for Arne Bang samt Jacob, Danmark, 12. H. 13,5.
Ca. 117 stk Lysestager, Hvid med rund fod, H 13 cm
stor oliemotor med ophæng
Christian Dior “Large Lady Dior” taske af mørkerødt cannage quilted lakeret læder med sølvfarvede beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og mørkerødt stof for. H. 26 x B. 33 x D. 12 cm. 2013. Authenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
240 stk. lysglas
Skruetrækkersæt med 100 dele i plastkasse. Ubrugt.
BUDT 1750,- DKK