Lukker 01/12-2024 17:20:00
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
Hermin Armbåndsur af 18 kt. guld med datovisning. Ref. 238 G. Mekanisk værk med manuel optræk. Lænke af 18 kt. guld omkreds ca. 20 cm. Ø 34 mm. Samlet vægt ca. 57 g. 1970. Købsbevis medfølger.
Stillads, 5*plader, 4*hjul, 9*høje+2*lave samt stænger på foto nr. 9 (se fotos)
Palle m/div. Bøjler
Et par solitaire diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt ca. 0.83 ct. Farve: D. Klarhed: VS1-VS2. B. 5 mm. (2) HRD certifikat nr. 2400000201326 og 2400000220409 medfølger.
DÆK/FÆLGE. 4 stk. Kleber str. 215/65 R 16C.
Står i 6740 Bramming. Krympemøffer, møtringer, forskruninger mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
48 stk Lange Grillpensler fra Funktion
Inkl. Taske
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018) Komposition. Sign. Per Kirkeby, 18–5-88. Tusch og akvarel. Lysmål 23×27. Proveniens: Malernes Udstilling, København. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6630 Rødding. 10x palle med 40 stk per palle. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 100.000,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed + MOMS