Lukker 10/12-2024 11:30:00
Parti gulvunderlag ca. 72m2 + Pergo gulv ca. 12m2 + radiator 55x100cm.
Afhentes: Industrivej 1, Stilling, 8660 Skanderborg (via Google Maps)
3 stk trådløse høretelefoner, (3 forskellige modeller) ubrugte i kasser
Martin Godsk Lænestol af eg, genbrugstræ, sæde betrukket med mørkebrunt uld ryg udspændt med flettet flagline. Model MG 31. Udført og stemplet hos Godsk Snedkeri, Viby.
Rampe 1.5 met Hulco Terrax-2 - Lasteevne / Capacity 2.600 kg
BUDT 21000,- DKK
Romerske kejserdømme, Vespasian, 69–79, Antioch, Tetradrakme, år 3 = 70–71, RPC 1972, 14,53 g, korr. Dette eksemplar listet i RPC II side 282 som Schøyen VES 215. Ex. Martin Schøyen (OMG 28/427), Schøyen samleretiket medfølger; ex. Jerusalem 1978.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Arden S1500B - Til 25-35 ton gravemaskine / For 25-30 ton excava Arden S1500B - Til 25-35 ton gravemaskine / For 25-30 ton excavator
BUDT 16250,- DKK
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954) Edvard Kindt-Larsen (f. Frederiksberg 1901, d. Gentofte 1982) “Mix”. Et par lænestole med stel af eg. Sider, ryg og løse sædehynder betrukket med sort “Sif” skind. Model KK43960. Designet 1930. Udført og delvist mærket hos Carl Hansen & Søn. (2) Litteratur: Gorm Harkær, Klintiana: “Kaare Klint”, gengivet og omtalt i bind 1, s. 361–363 samt bind 2, s. 86. En stol med serienr. 1025997.
BUDT 16000,- DKK
Carl Høyrup (f. 1893, d. 1961, dansk maler) Kystparti med flyvende strandskader. Sign. C. Høyrup. Olie på lærred. 96×136. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Meget pen bil med feil på motor, motor går i nød modus ved pådrag, verksted mener det er feil på turbo. bilen har lite kilometer, hengerfeste med totalvekt 1500 kg. greie vinterhjul og ellers bra utstyrt bil.
12 stk Banquet stole sort betræk med guld prikker, kraftig polstret i sæde og ryg, Stabelbar
Nye ringsavklinger 26 stk. Sav og dele til sav medfølge ABC HRE 400 - Dragon