Lukker 08/12-2024 19:49:00
8 stk. LED IP 65 - 120 cm. staldarmatur UDEN rør. Passer til 2x 120cm. LED rør. Perfekt til stalden, garagen, udehuset, hallen eller hobbyrummet. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
BUDT 5200,- DKK
IKEA SALMA plastikkasser 28x19x14 cm / 5 L, med låg, 20 stk.
Tom Dewalt værktøjskasse + stor boltsaks + pælebor
Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957) Lænestol med stel maghoni. Sæde, sider og ryg betrukket med patineret brun skind. Udført 1940érne hos snedkermester Jacob Kjær.
Louis Vuitton “Speedy 35” taske af monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lomme og brunt stof for. Hængelås med to nøgler medfølger. H. 23 x B. 34 x D. 19 cm. 2000.
Årgangssamling i 2 album opsat i hartberger inkl. 1 øre 1879, 1886, 2 øre 1913, 1926 (2 stk), 10 øre 1945 (2), 1959 (4), 2 kr 1924, kv. 1+-1, samt lidt grønland, mange pæne kvaliteter
Jaeger-LeCoultre Reverso Duoface Night & Day af 18 kt. guld, ref. 270.2.54. Mekanisk værk med manuelt optræk, dag/nat indikator, 24-timers urskive og vendbar urkasse. 2000'erne. Brun alligatorrem med Jaeger-LeCoultre foldespænde af 18 kt. guld. Ø 26×37 mm. Ubrugt Jaeger-LeCoultre strudseskindsrem samt senere læderæske medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Theo Wolvecamp (f. Hengelo 1925, d. 1992) Uden titel. Sign. på bagsiden Wolvecamp. Olie på lærred. 50×40. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ulla Brandt Håndvævet løber af uld i “rölakan” teknik. Blomsterdekor i grønne, brune og hvide nuancer. Sign. UB. Udført 2. halvdel af 20. årh., Sverige. L. 355. B. 87.
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 4.80 ct. F/IF-VVS. L. 17,5 cm.
BUDT 43000,- DKK