Lukker 08/12-2024 19:07:00
Står i 6800 Varde. Diverse værktøj. Metal kap/gerringssav, topnøglesæt, skruetvinger, fedtsprøjte, hammer, save, kiler, m.m. Mange dele. Brugt, men pæn stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Diverse værktøj bla genopladelig arbejdslampe, torx skruetrækkersæt, med mere.
7W dæmpbare LED downlight I hvide – lamperne har en kontakt bag på lampen så man selv kan bestemme lysfarven 3000K, 4000K eller 6000K. Ø: 85 mm. Indb: Ø: 68/75 mm. Lampen er godkendt til montering direkte i isoleringen. 10 stk. Ubrugt, +MOMS
Danmark. Parti i 3 store flyttekasser fra realisation med stor samling årbøger incl. nyere, mange årsmapper, prestigemapper og meget andet, bl.a. mønter ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 rigsdaler courant 1803, nr. ?, papirgennembrud og repareret, kv. 2, samt blanket 1797 uden nummer og underskrifter, papirgennembrud, kv. 1-, Sieg 39, Pick A28
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973) Sydeuropæisk landskab. Sign. SSw. Olie på lærred. 70×58. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Eugène Brands (f. Amsterdam 1913, d. sst. 2002) “Rijzende zon”. Sign. EB 79 samt sign. på bagsiden Brands 30 III 79–1 (cat. 6125). Gouache på papir. Bladstørrelse 64×82. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Svensk design Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Lysegråt felt, samt bort med geometrisk dekor i blå og brune nuancer. Udført midten af 20. årh., Sverige. 300. B. 194.
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998) Maskekomposition. Sign. EJ 83, 35/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 67×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Velholdt maskine. - Bemærk kun 820 timer. - Maskinen er fra et dødsbo. - Hydraulik udtag til 3. funktion. - Bredde dæk. - Stor 160 cm skovl medfølger. - Nye pallegafler medfølger. - Sikkerhedsbøjle kan afmontere Schäffer 2034 - Vægt / weight 2,2 ton
BUDT 141000,- DKK
Står i 6740 Bramming. Diverse el artiker - bl.a. små sikringer. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS