Lukker 08/12-2024 14:38:00
Christian VII, 2 skilling 1779, 1781, 1783, H 33B, 2 skilling 1885, H 33C, 4 skilling 1807, H 36, 1/3 speciedaler 1788, H 41A
BUDT 370,- DKK
MASKINSAKS, Hanseatic, 2500x5 mm med motoriseret bagstop. 1998. Vægt 4200 kg. Har en skade i kniven på 5 cm.
Velfungerende vandvogn på 10m2, brugt til vanding af ridebane. ABC 10m3 - 10m3 vandvogn / 10m3 water wagon
BUDT 26000,- DKK
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
Norge. Kilovare. 4 åbne og en forseglet æske fra Tubefrim uden årstal. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Romerske kejserdømme, Macrinus, 217–218, Denar, Rom, P M TR P II COS P P, 2,92 g, RIC 26, RSC 47a Ex. Professor Niels Hannestad. Samleretiket medfølger.
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) “Enhjørningen”. Sign. Heerup 71. Litografi i farver. Lysmål 48×53. Litteratur: Moestrup 232 Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Jytte Kløve (f. 1949) “Klapring” af 14 kt. rosaguld prydet med cabochonslebet smaragd. Vægt ca. 14,5 g. Front 1,5×5 cm. Str. ca. 61,5. Smykkebeskrivelses medfølger.
Tjenertegn, A. Jensen, Horsens, 2 og 1 kr, 25, 10, 5, 2 og 1 øre, Sømod 5162–5165, samt 5167–5169, i alt 7 stk.
AEG slag boremaskine, samt Eagle slagboremaskine, begge i opbevaringskufferter.
Isoleret garage port Hul-mål 2000x2000 mm. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bemærk venligst at porten først nedtages først mellem jul og nytår, så Udlevering kan tidligst ske først i januar 2025. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sælger demonterer.
3 stk fodervogne med gasbrænder, hydraulikslanger og kabel.
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen Kommode af massiv teak. Front med fem skuffer. Udført og mærket hos Søborg Møbler. H. 83. B. 90. D. 48.