Lukker 08/12-2024 14:45:00
Christian VIII, 1/5 R.B.S. 1842, H 13B, Frederik VII, rigsbankskilling 1852, 16 skilling 1857, H 12A, 10B, Christian IX, 4 skilling 1873, H 5B, i alt 4 stk. alle i smuk kvalitet
MINI WiFi KAMERA, 2 stk. Full HD 4,5 cm Ø. Opkobling til mobil tlf, tablet, PC mv. IR dioder til natvisning. Ubrugte.
Både kroghejs og wirehejs. Låger bagest. 6 meter lang. 2,35 meter bred. 0,9 meter høj. Bliver tømt før afhentning.
Simon Gate (f. 1883, d. 1945) Pokal af gråtonet glas. Graveret med motiver i form af neoklassisistiske figurer og ornamentik. Sign. Orrefors, Gate 151, 27.E.G. Formgivet 1928. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 24,4.
GJØRLØSE. Pænt stjernstempel på brevkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Dansk møbeldesign Spisebord af riopalisander. Udført ca. 1960'erne. H. 72. L. 180. B. 90. CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
ØSTERBØLLE pr. ÅLESTRUP. Posthornstempel i sort farve på fint brugsbrev til Aalborg. DAKA (183.5) +1.250 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6 stk Borde 120 x 80 cm
Smykkesamling bestående af ni vedhæng i form af æg eksempelvis prydet med agat, karneol, ametyst og emalje samt to vedhæng af 14 kt. guld prydet med uskåret kalcedon. Diam. ca. 11–14 mm. L. 8–26 mm. (9) Øskner er blandt andet 14 kt. guld, sølv og uægte metal. Smykkepose medfølger.
2 stk. Motionsure, sort, med skridttæller, pulsmåler mv. Ubrugte