Lukker 08/12-2024 15:57:00
10 kr 1875, nr. 0319960, Engelhart / ?, Sieg 88, Pick A81, papirrevne ved nedre margin ved midterfold - sjældent årstal
95 stk Snapseglas 3 cl.
Ca. 300 stk Glaslysestager til kronelys, fyrfadslys og bloklys, forskellige modeller
Stort parti glasserede tagsten med masser af rygninger og andre specialsten. Ubrugt på 24 paller.
Bulgarien, samling af mønter inkl. 5 Leva 1892, 1894 (3 stk.), KM 15–18
BUDT 410,- DKK
Breitling Armbåndsur af guldbelagt stål og stål. Model Lady J, ref. D52065. Quartz med dato. Rem af blå skind. Ø 32 mm. 1990'erne Æske og garantibeviser medfølger.
4 enheder bjælke vibrator til beto Dynapac Vibrator - 4 - 6-7-8-9 M.
KWSM-24IR32HF
Cream 27 x 27 x 26 cm, 2 Ks
DAEMO Beton hammer, til gravemaskine ca. 25ton. Visuelt gennemgået, der er brugsspor og afskalninger som ved brugt materiale. Funktionsdygtig ved afmontering, opbevaret i hal de sidste år.
-Maskinen er testet og fundet funktionsklar på værkstede Claas 9055 Scorpion VP+ Agro - 9 m
BUDT 305000,- DKK
IWC Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 52,5 mm. Uret vejer ca. 103,5 g. Samt urvedhæng af 14 kt. guld. Vægt ca. 14,5 g. 1900–10'erne.
3 stk. høje reoler uden indhold. H 215 B 90 cm.