Lukker 08/12-2024 14:27:00
Romerske kejserdømme, Septimius Severus, 193–211, Denar, Rom, MARS PATER, RIC 46, Gordian III, 238–244, Antoninian, Rom, FIDES MILITVM, RIC 1, Grækenland, bronzemønt. (3)
Bengt Lindström (f. Storsjökapell 1925, d. Sundsvall 2008) “Spåman”. Sign. Lindström. Olie på lærred. 33×41. Proveniens: Privatsamling, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Til 19 mm hejsewir Demag Hook - Krog til mobilkran / for mobile crane
1848–1850. 3-årskrigen. Tjenestebrev (vendebrev) sendt melle Serritslev og Hjørring. Påtegnet “Befordres uden Ophold med Sognebud” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
NAKIRIKNIV, 18 cm knivblad. Udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto.
6 bts. Château Trotanoy, Pomerol 2012 A (hf/in). Owc.
Evapco køletårn - har aldrig været brug ABC ICT 4-79 - Evapco køletårn aldrig brugt / Evapco cooling tower - has never been used
BUDT 15250,- DKK
Antagelig dansk kammerstage af sølv, cirkulær form, graveret med initialer GKA PDT. Utydelige stempler. 19. årh. Vægt 152 g. H. 5 cm. Antagelig dansk kandisskål af sølv, skævknækket oval form på højt fodstykke, nålepunslet ASD SJM 1807. Utydeligt stemplet. 19. årh.s begyndelse. Vægt 112 g. H. 6 cm. Kandisskål af sølv, ligeknækket cirkulær form på fire ben. Stemplet med ørn og utydeligt mestermærke. 19. årh. Vægt 130 g. H. 3 cm. (3)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk BSV KS BSV KS ll
4 bts. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 1990 A (hf/in). 4 bts. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 1992 A-A/B (bn). Total 8 bts.
Samling i album med mønter fra bl.a. Malaya & Engelsk Borneo, Malaysia, New Zeeland, Hollandske Antiller, Phillipinerne, Reunion, Seychellerne, Singapore, St. Settelments, Timor og Japan, i alt 147 stk.
-Helt ny årgang 2023 - har aldrig aldrig været brug Kubota RM4005 V - Som ny / Brand new never used !
BUDT 153000,- DKK